today2022.02.18. 16

Háttér
share close

A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata kétéves szerződést kötött az izlandi Bjarki Már Elíssonnal, aki nyáron csatlakozik klubhoz.

A bakonyiak honlapjának pénteki beszámolója szerint a 32 éves balszélső 2013-ban igazolt Németországba, ahol előbb a ThSV Eisenach, majd a Füchse Berlin együttesét erősítette, amellyel 2018-ban megnyerte az EHF-kupát. Elísson 2019 óta a TBV Lemgo Lippe játékosa, a Bundesliga mostani kiírásában 19 meccsen 119 gólnál jár.
Elísson a januári, magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokságon is meghatározó tagja volt a torna egyik meglepetéscsapatának bizonyuló izlandi válogatottnak: öt mérkőzésen 27 találatig jutott, Norvégia ellen öt, Montenegró ellen nyolc, Magyarország ellen pedig kilenc alkalommal talált be.
A játékos 2024-ig kötelezte el magát Veszprémben.

Written by: admin

Rate it

Előző bejegyzés

A Veszprém döntetlent játszott a Portóval

A Telekom Veszprém házigazdaként csupán 28-28-as döntetlent játszott a portugál FC Porto csapatával a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában, szerdán. A legrangosabb európai kupasorozatban legutóbb december 9-én rendeztek mérkőzéseket, azóta a részben magyarországi rendezésű januári Európa-bajnokság miatt szünet volt. Eredmény, csoportkör, 11. forduló, B csoport: Telekom Veszprém-FC Porto (portugál) 28-28 (15-15) --------------------------------------------------- lövések/gólok: 48/28, illetve 50/28 gólok hétméteresből: 6/5, illetve 5/2 kiállítások: 6, illetve 8 perc A hazai csapat keretéből csak […]